Cześć, to jest komentarz.
Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.
Nasze potrzeby są ogromne i życie przekracza nasze wyobrażenia. Czasem trzeba kupić materiały plastyczne, niekiedy dofinansować obiady, innym razem zapłacić za dodatkowe zajęcia, a bywają sytuacje, że pomagamy w sfinansowaniu terapii.
Wspierając nas tą kwotą dorzucasz się do tego, co jest w danym momencie najbardziej potrzebne.
Historia naszego Stowarzyszenia sięga września 2009 kiedy to w parafii Św. Mikołaja w Gdyni Chyloni odbyły się warsztaty pt.: „Dobro wypiera zło”, prowadzone przez członków Stowarzyszenia Św. Filipa Nereusza działającego na Śląsku. Dzielili się oni swoim doświadczeniem pracy wśród najuboższych jak również metodami pracy i jej owocami, których doświadczali od wielu lat. W warsztatach tych wzięło udział wiele osób, w których sercach zrodziło się pragnienie, by podobne rzeczy robić w naszym mieście. I tak 4 grudnia zostało zarejestrowane Stowarzyszenie św. Mikołaja Biskupa. W marcu 2010 roku rozpoczęła działalność świetlica socjoterapeutyczna. Początkowo zajęcia prowadziliśmy 2 razy w tygodniu na zasadzie wolontariatu. Zaprosiliśmy do naszej świetlicy dzieci z naszej dzielnicy. Staraliśmy się dotrzeć z zaproszeniami przede wszystkim do rodzin borykających się z różnymi problemami.
PWD SPOT MIKOŁAJ ALTERNATIVE
Placówka Wsparcia Dziennego Spot Mikołaj Alternative zapewnia zajęcia prowadzone 5 dni w tygodniu przez wykwalifikowanych wychowawców.
Celem placówki jest wspieranie dzieci, młodzieży i ich bliskich w rozwoju i przezwyciężaniu problemów, które utrudniają wypełnianie podstawowych funkcji rodziny. W prowadzonych czterech grupach realizujemy zajęcia socjoterapeutyczne, edukacyjne, sportowo-ruchowe, plastyczne, teatralne, muzyczne i rozwojowe oraz pogłębioną pracę z rodziną we współpracy z innymi instytucjami. Pracujemy w oparciu o metodę projektu, która polega na wspólnej realizacji zaplanowanych przedsięwzięć. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Gdynia.
KLUB SENIORA
Klubu Seniora jest skierowany do starszych osób, które mają wolny czas i pragną spędzić go z innymi. Cykl systematycznych zajęć tematycznych, aktywizujących, edukacyjnych, kulturalnych i krajoznawczych pobudza do aktywnego uczestniczenia w spotkaniach, spełniających zindywidualizowane potrzeby przy indywidualnych zasobach Seniorów. Umożliwianie twórczych i ciekawych form spędzania czasu z innymi znacząco wpływa na poprawę jakości życia i zadowolenia. Dzięki kontynuacji zadań, docieramy do coraz to nowych grup Seniorów, a także odbiorców ich działań – w zależności od projektu są to np. dzieci i młodzież oraz inni mieszkańcy dzielnicy. Seniorzy stają się aktywnymi wolontariuszami na rzecz innych. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Gdynia
Klub Rodzica
Klub Rodzica to miejsce integracji i odpoczynku, w którym wspieramy budowanie pozytywnych sąsiedzkich relacji oraz jedności w przezwyciężaniu podobnych problemów, poprzez wymianę doświadczeń i wspólną naukę. Podczas spotkań Klubu Rodzica realizowane są zadania animacyjne takie jak zadania i gry integracyjne, rozmowy przy kawie, wspólne projekty – m.in. organizacja imprez i uroczystości, akcje dedykowane dorosłym – np. sesja zdjęciowa, warsztaty z makijażu, wspólne wyjście, jak również warsztaty na wzór szkoły dla rodziców, wspierające umiejętności wychowawcze i uwrażliwiające na potrzeby dzieci. Na spotkania Klubu Rodzica zapraszani są goście: psychologowie, Siostry Misjonarki, osoby prowadzące warsztaty. Działalność Klubu sprzyja aktywizacji społecznej, poszerza grono osób lubianych i wspierających rodzinę.
Klub rodzica jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt „Rozwój usług społecznych w Gdyni”
Ostatnia deska ratunku
Kiedy wydaje Ci się, że nie ma już nadziei spróbuj naszej niezawodnej metody.
Dzienniczek św. s. Faustyny nr 765:
W pewnej chwili ujrzałam klasztor tego nowego zgromadzenia. Kiedy chodziłam i zwiedzałam wszystko, nagle ujrzałam gromadę dzieci, które na wiek więcej nie miały jak od pięciu do jedenastu lat. Kiedy mnie ujrzały, otoczyły mnie wokoło i zaczęły głośno wołać: Broń nas przed złem – i wprowadziły mnie do kaplicy, która była w tym klasztorze. Kiedy weszłam do tej kaplicy, w tej kaplicy ujrzałam Pana Jezusa umęczonego; Jezus spojrzał się łaskawie na mnie i powiedział mi, że jest przez dzieci ciężko obrażany – ty je broń przed złem. Od tej chwili modlę się za dzieci, ale czuję, że nie wystarcza sama modlitwa.
[XI 1936 r.]
Na terenie naszej dzielnicy i parafii dostrzegamy ogromną potrzebę pomocy rodzinom w wychowaniu dzieci i młodzieży. Poprzez działania Świetlicy Socjoterapeutycznej, Klubu Młodzieżowego, Klubu Seniora oraz Klubu Rodzica pragniemy wspierać rodziny na różnych etapach ich rozwoju. Świadcząc dobro i ucząc je mnożyć, pragniemy chronić ludzi młodych przed złem. Wszelkie działania i ich owoce, poprzez modlitwę, zanurzamy w nieskończonym Miłosierdziu Bożym.
Cześć, to jest komentarz.
Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.