AKTUALNOŚCI

Po spływie kajakowym młodzieży …

Klub Młodzieżowy wyruszył w podróż … i to był niesamowity czas …  Rzeka Wda, którą płynęliśmy pokazała nam swoje piękno. Przepiękne miejsca, wspaniała przyroda … Ale też to był czas pokonywania siebie, podejmowania wyzwań, budowania relacji.

Płynęliśmy rzeką Wdą od Borska do Młynków. Nocowaliśmy na polach namiotowych, każdego dnia prawie w innym miejscu, robiliśmy sobie sami jedzenie. Ten tryb „drogi” stawia przed każdym przestrzeń walki z sobą, ze zmęczeniem, też czasem z drugim, trudnym dla nas człowiekiem, ale też ukazuje piękno natury człowieka, który otwiera serce na drugiego człowieka, aby pomóc – złożyć namiot, zrobić kanapki, właściwie płynąć. Dla wielu ten spływ był pewnym wyzwaniem, bo zderzeniem z zupełnie inna rzeczywistością – nie było wszędzie łazienek z ciepłą wodą, „neta”, pizzerii lub „Maca”. 

Bardzo dziękujemy każdemu członkowi naszej wyprawy, ze wytrwał, za fajną atmosferę.

Dziękujemy też wszystkim, którzy wsparli nasz wyjazd, za każdą złotówkę, darowiznę, dobre słowo – to dzięki Wam mogliśmy tek fajnie przeżyć ten czas.


Wyjazd wakacyjny dla Klubu

Wybieramy się w tym roku na spływ kajakowy rzeką Wdą. Trwają różne przygotowania. Kompletujemy ekwipunek, sprawdzamy namioty. Młodzież przygotowuje śpiewnik. Prosimy o wsparcie naszych działań, finansowe, jak i modlitewne.


Dzień Dziecka dla dzieci z naszej Świetlicy!

Dziś grono animatorów przygotowało dla Dzieci z naszej Świetlicy małe świętowanie dnia Dziecka. W ogrodzie parafialnym młodzież przygotowała tor przeszkód, gdzie dzieci musiały w jak najszybszym czasie przebyć różne przeszkody. Dzieci niesamowicie weszły  w rywalizacje. Wygrała Marysia. Po tym wysiłku przeszkodowym były pyszne lody.


100-letnia Chylonia w obiektywie

Stowarzyszenie św. Mikołaja Biskupa w Gdyni pragnie zaprosić 7 grudnia 2014 roku na wystawę fotograficzną przygotowaną przez dzieci mieszkające na terenie Chyloni. Wystawa jest jednym z elementów programu finansowanego przez Miasto Gdynia zatytułowanego „100-letnia Chylonia w obiektywie”. Celem wystawy jest pokazanie 100-letniej dzielnicy oczami najmłodszych. Jak wygląda Chylonia oczami dzieci? Co dla nich jest ważne? Na te pytania będzie mógł odpowiedzieć sobie każdy, kto 7 grudnia odwiedzi parafię św. Mikołaja w Gdyni. Przed kościołem będzie można podziwiać wystawione prace dzieci. W przypadku niepogody wystawa odbędzie się w dolnym kościele. Całość zbiegnie się z uroczystością odpustową w parafii św. Mikołaja. Msza św. rozpocznie się o godzinie 13:00, a po niej będzie można podziwiać prace dzieci.


Klub na Festynie 100 lecia parafii

3 Maja Odbył się festyn 100 lecia parafii św. Mikołaja. Nasz klub przygotował niesamowitą strefę Chillout-u. Tam na leżakach , przy fajnej muzyce, można było napić się lemoniady, zjeść pyszne ciasteczka, popuszczać wielkie bańki, pograć w kręgle. Przy okazji zbieraliśmy na nasz wyjazd wakacyjny.


Klub Młodzieżowy w Domu Dziecka

Finał projektu „Baw się z nami z dzieciakami” za nami. Zarówno nasza młodzież jak i dzieci z Domu Dziecka bawiły się super. Były gry i zabawy, grillowanie, warsztaty muzyczne, które poprowadziła młodzież z Klubu. Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie i czekamy na kolejne spotkanie …

Zobacz zdjęcia na: https://www.facebook.com/Klubmlodziezownia