AKTUALNOŚCI

Dzieje się! (20-30 listopada 2015 r.)

 • Seniorów serdecznie zapraszamy na bal przygotowany przez Klub Młodzieżowy, który odbędzie się dnia 25 listopada 2015 r. (środa) o godz. 16:30 w sali nr 10 w domu parafialnym.

 

 • Zapraszamy na spotkanie podróżnicze i promocję książki. Boliwia. Kamczatka. Camino de Santiago – „Tryptyk z podróży”
  Autor: Szymon Banaszczyk
  Miejsce: Stowarzyszenie św. Mikołaja Biskupa. Ul. św. Mikołaja 1,
  Data: 25 listopada 2015 (środa)
  Godzina: 18:30

 

 • Stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa zaprasza na bezpłatne warsztaty „Jak się nie dać oszukać pracodawcy” w dniu 30 listopada w godz. 16:00-18:00. Tematyka: rodzaje umów (umowy o pracę, umowy cywilno-prawne), uregulowania prawne, rodzaje umowy a sposób rozliczenia z US. Potrzebne będą notatnik, długopis, kalkulator. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy telefonicznie pod numerem: 506-231-741. 

Prowadząca warsztaty: Urszula Wolszon – wieloletni praktyk – doświadczony Główny księgowy. Ukończyła studia magisterskie i podyplomowe z zakresu rachunkowości, controllingu i audytu. Wykładowca akademicki i trener szkoleniowy. Autor publikacji z zakresu rachunkowości finansowej i audytu zewnętrznego. Wyróżniona w Konkursie Marka Drapińskiego „dla osoby mającej pomysł na życie, zaangażowanej społecznie i nieobojętnej na potrzeby innych” oraz Reprezentant Województwa Pomorskiego w Kategorii Nauki Ekonomiczne w Konkursie Studencki Nobel.

 

 

 

 


Ocalić więzi – praca z rodziną zagrożoną

Wykład Oli Karasowskiej do wysłuchania:

      Ocalić więzi cz. 1
      Ocalić więzi cz. 2

***

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na wykład Aleksandry Karasowskiej pt. „Ocalić więzi – praca z rodziną zagrożoną”, który odbędzie się w budynku Stowarzyszenia Św. Mikołaja Biskupa (Gdynia, ul. Św. Mikołaja 1, sala nr 10)

21 października 2015 (środa) w godzinach: 9.30-11.30.  

Od godz. 9:00 będzie możliwość skorzystania z mini-kawiarenki.

Wykład oparty będzie na najnowszej książce (maj 2015) pani Aleksandry Karasowskiej oraz pani Aliny Szulirz o tytule tożsamym z tematem wykładu: „Ocalić więzi – praca z rodziną zagrożoną”. Spotkanie obfitowało będzie w praktyczne wskazania do pracy z rodziną.

Wstęp na wykład jest bezpłatny. Prosimy jednak o wysłanie na email: swietlica@bpmikolaj.pl orientacyjnej liczby osób chętnych do uczestniczenia w spotkaniu do dnia 19 października, abyśmy mogli przygotować wystarczającą ilość miejsc siedzących.

Poniżej sylwetka prelegentki:

Aleksandra Karasowska –psycholog, konsultant Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, licencjonowany trener PTP  w zakresie prowadzenia treningów i warsztatów psychologicznych. Prowadzi szkolenia, superwizje i konsultacje dla szkół, ośrodków pomocy społecznej, poradni, placówek opiekuńczo-wychowawczych, organizacji pozarządowych, w tym dla placówek zajmujących się socjoterapią oraz wspieraniem całych rodzin. Przez kilkanaście lat prowadziła terapię dla rodzin alkoholowych, dzieci, młodzieży i rodziców.

 


Gdynia dla wszystkich – zaproszenie do udziału w projekcie

Dziś chcielibyśmy podzielić się informacją od Centrum Współpracy Młodzieży.

Na pewno nieraz zdarzyło Ci się poruszać po mieście z ciężkim bagażem i wiesz, że może stanowić to nie lada wyzwanie. Z takim samym problemem zmagają się codziennie osoby niepełnosprawne, a także rodzice z wózkami i osoby starsze. Niestety polskie miasta wciąż nie są przyjazne dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Próbą odpowiedzi na ten problem jest planowany projekt „Gdynia dla wszystkich”.

W projekcie uczestniczyć będzie 16 mieszkańców Gdyni z czego połowę stanowić będą osoby niepełnosprawne ruchowo lub sensorycznie. Uczestnicy odbędą w grupach spacery ulicami Gdyni Oksywie i ocenią dzielnicę pod względem dostępności dla wszystkich.

Jeśli dysponujesz czasem od października do listopada, chcesz poznać ciekawych i aktywnych ludzi, którzy tak jak Ty chcą mieć realny wpływ na to, co dzieje się w ich mieście to ten projekt jest dla Ciebie! Udział w projekcie będzie wymagał obecności na jednodniowym szkoleniu przygotowującym do udziału w projekcie, które odbędzie się 10 października oraz w 6 trwających ok. 3 godziny spacerach realizowanych w okresie od października do końca listopada 2015. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów w związku z udziałem w projekcie.

Jeśli zainteresował Cię nasza propozycja, masz ukończone 15 lat, jesteś osobą otwartą, komunikatywną oraz chętną do pracy w grupie przyślij wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny na goo.gl/ZbmWH9 do 6 października 2015 r.

Projekt powstał z inicjatywy Gminy Gdynia i jest przez nią współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych


Bieszczady, czyli lato w siodle 2015.

Tegoroczne kolonie dla dzieci ze świetlicy przybrały formułę w której połączyliśmy nasze najlepsze dotychczasowe doświadczenia; nauka jazdy konnej i wycieczki górskie. W tym roku nasz wybór padł na Bieszczady.

Sukces zimowej hipoterapii oraz koloni w Zakopanem w 2014 r. był inspiracją do organizacji kolonii letnich 2015 w górach pod hasłem „Bieszczady, czyli lato w siodle” (Górzanka, 20-30.07.2015). Podczas koloni 18 dzieci uczestniczyło w programie hipoterapii, warsztatach ceramicznych, wycieczkach górskich (w tym rejs statkiem po Solinie), korzystało z atrakcji Tatralandii (największego w Europie Aquaparku) oraz licznych wydarzeń organizowanych na terenie ośrodka w Górzance.

Za nami piękny czas. Dziękujemy miastu Gdynia, wszystkim darczyńcom i pomocnikom, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia!


Po spływie kajakowym młodzieży …

Klub Młodzieżowy wyruszył w podróż … i to był niesamowity czas …  Rzeka Wda, którą płynęliśmy pokazała nam swoje piękno. Przepiękne miejsca, wspaniała przyroda … Ale też to był czas pokonywania siebie, podejmowania wyzwań, budowania relacji.

Płynęliśmy rzeką Wdą od Borska do Młynków. Nocowaliśmy na polach namiotowych, każdego dnia prawie w innym miejscu, robiliśmy sobie sami jedzenie. Ten tryb „drogi” stawia przed każdym przestrzeń walki z sobą, ze zmęczeniem, też czasem z drugim, trudnym dla nas człowiekiem, ale też ukazuje piękno natury człowieka, który otwiera serce na drugiego człowieka, aby pomóc – złożyć namiot, zrobić kanapki, właściwie płynąć. Dla wielu ten spływ był pewnym wyzwaniem, bo zderzeniem z zupełnie inna rzeczywistością – nie było wszędzie łazienek z ciepłą wodą, „neta”, pizzerii lub „Maca”. 

Bardzo dziękujemy każdemu członkowi naszej wyprawy, ze wytrwał, za fajną atmosferę.

Dziękujemy też wszystkim, którzy wsparli nasz wyjazd, za każdą złotówkę, darowiznę, dobre słowo – to dzięki Wam mogliśmy tek fajnie przeżyć ten czas.


Wyjazd wakacyjny dla Klubu

Wybieramy się w tym roku na spływ kajakowy rzeką Wdą. Trwają różne przygotowania. Kompletujemy ekwipunek, sprawdzamy namioty. Młodzież przygotowuje śpiewnik. Prosimy o wsparcie naszych działań, finansowe, jak i modlitewne.


Dzień Dziecka dla dzieci z naszej Świetlicy!

Dziś grono animatorów przygotowało dla Dzieci z naszej Świetlicy małe świętowanie dnia Dziecka. W ogrodzie parafialnym młodzież przygotowała tor przeszkód, gdzie dzieci musiały w jak najszybszym czasie przebyć różne przeszkody. Dzieci niesamowicie weszły  w rywalizacje. Wygrała Marysia. Po tym wysiłku przeszkodowym były pyszne lody.


100-letnia Chylonia w obiektywie

Stowarzyszenie św. Mikołaja Biskupa w Gdyni pragnie zaprosić 7 grudnia 2014 roku na wystawę fotograficzną przygotowaną przez dzieci mieszkające na terenie Chyloni. Wystawa jest jednym z elementów programu finansowanego przez Miasto Gdynia zatytułowanego „100-letnia Chylonia w obiektywie”. Celem wystawy jest pokazanie 100-letniej dzielnicy oczami najmłodszych. Jak wygląda Chylonia oczami dzieci? Co dla nich jest ważne? Na te pytania będzie mógł odpowiedzieć sobie każdy, kto 7 grudnia odwiedzi parafię św. Mikołaja w Gdyni. Przed kościołem będzie można podziwiać wystawione prace dzieci. W przypadku niepogody wystawa odbędzie się w dolnym kościele. Całość zbiegnie się z uroczystością odpustową w parafii św. Mikołaja. Msza św. rozpocznie się o godzinie 13:00, a po niej będzie można podziwiać prace dzieci.


Ferie w siodle

Chociaż drugi semestr już się zaczął to my wspominamy jeszcze ferie w siodle w których uczestniczyły dzieci ze świetlicy św. Mikołaja przy współpracy i wielkiej pomocy stadniny Tara. Wszystkim, którzy w realizacji tego przedsięwzięcia nam pomogli serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

https://www.facebook.com/bpMikolaj/posts/775865202492039

 

Podaj dalej, podaj dalej – doskonalej!


Klub na Festynie 100 lecia parafii

3 Maja Odbył się festyn 100 lecia parafii św. Mikołaja. Nasz klub przygotował niesamowitą strefę Chillout-u. Tam na leżakach , przy fajnej muzyce, można było napić się lemoniady, zjeść pyszne ciasteczka, popuszczać wielkie bańki, pograć w kręgle. Przy okazji zbieraliśmy na nasz wyjazd wakacyjny.